Themes - Twenty Twenty-One - en to eu_ES translation catalogue (144 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-One is a blank canvas for your ideas and it makes the block editor your best brush. With new block patterns, which allow you to create a beautiful layout in a matter of seconds, this theme’s soft colors and eye-catching — yet timeless — design will let your work shine. Take it for a spin! See how Twenty Twenty-One elevates your portfolio, business website, or personal blog.
eu_ES: Twenty Twenty-One zure ideientzat oihal garbi bat da, eta bloke editorea zure pintzel onena bilakatzen du. Itxura honen kolore leun eta deigarriko —baina betikoak— diseinuek zure lanak distiraraziko dituzte segundo gutxitan diseinu eder bat sortzea ahalbidetzen dizuten bloke-eredu berriekin. Emaiozu buelta bat! Ikusazu nola Twenty Twenty-One-k zure dokumentu-zorroa, enpresa webgunea edo blog pertsonala hobetzen duen.

en: Older <span class="nav-short">posts</span>
eu_ES: Bidalketa zaharragoak <span class="nav-short"></span>

en: Newer <span class="nav-short">posts</span>
eu_ES: Bidalketa berriagoak <span class="nav-short"></span>

note: translators: %s: Twenty Twenty-One support article URL.
en: Dark Mode is a device setting. If a visitor to your site requests it, your site will be shown with a dark background and light text. <a href="%s">Learn more about Dark Mode.</a>
eu_ES: Modu iluna gailuaren ezarpena da. Zure webguneko bisitariak, hala eskatzen badu, zure atzeko planoa ilun eta testua argi erakutsiko dira. <a href="%s">Lor ezazu modu ilunari buruzko informazio gehiago.</a>

en: Dark Mode can also be turned on and off with a button that you can find in the bottom right corner of the page.
eu_ES: Modu iluna orrialdearen behe-eskuineko ertzean aurki dezakezu, eta botoiarekin aktibatu, eta desaktibatu daiteke.

en: This website uses LocalStorage to save the setting when Dark Mode support is turned on or off.<br> LocalStorage is necessary for the setting to work and is only used when a user clicks on the Dark Mode button.<br> No data is saved in the database or transferred.
eu_ES: Webgune honek, ezarpena gordetzeko, LocalStorage erabiltzen du Modu Iluna-euskarria aktibatuta edo desaktibatuta dagoenean. <br>LocalStorage beharrezkoa da ezarpenak funtziona dezan, eta erabiltzaile batek Modu Iluna-botoian klik egiten duenean bakarrik erabiltzen da.<br> Datu-basean edo transferitzean, ez da daturik gordetzen.

en: Suggested text:
eu_ES: Iradokitako testua:

en: Twenty Twenty-One uses LocalStorage when Dark Mode support is enabled.
eu_ES: Twenty Twenty-One-k, Modu Iluna-euskarria gaituta dagoenean, LocalStorage erabiltzen du.

en: Dark Mode support
eu_ES: Modu ilunaren euskarria

en: Learn more about Dark Mode.
eu_ES: Lor ezazu Modu Ilunari buruzko informazio gehiago.

en: To access the Dark Mode settings, select a light background color.
eu_ES: Modu Ilunaren ezarpenetara sartzeko, hauta ezazu atzeko kolore argia.

en: Colors & Dark Mode
eu_ES: Koloreak eta Modo Iluna

[ctx: Label for sticky posts]
en: Featured post
eu_ES: Nabarmendutako bidalketa

[ctx: Post password form]
en: Submit
eu_ES: Aurkeztu

[ctx: Post password form]
en: Password
eu_ES: Pasahitza

[ctx: Added to posts and pages that are missing titles]
en: Untitled
eu_ES: Izenik gabea

[ctx: Block pattern sample content]
en: 123 Main Street
eu_ES: Kale Nagusia 123

[ctx: Customizer control]
en: Background color
eu_ES: Atzeko planoaren kolorea

note: translators: %s: WordPress Version.
en: This theme requires WordPress 5.3 or newer. You are running version %s. Please upgrade.
eu_ES: Itxura honek WordPress 5.3 edo berriagoa behar du, eta zu %s bertsioa erabiltzen ari zara. Mesedez, berritu ezazu.

note: translators: %: page number.
en: Page %
eu_ES: %. orrialdea

en: Leave a comment
eu_ES: Utzazu iruzkin bat

[ctx: Comments title]
note: translators: %s: comment count number.
en: %s comment | %s comments
eu_ES[0]: %s iruzkina
eu_ES[1]: %s iruzkinak

en: 1 comment
eu_ES: 1 Iruzkin

en: On
eu_ES: Piztuta

en: Off
eu_ES: Itzalita

note: translators: %s: On/Off
en: Dark Mode: %s
eu_ES: Modu Iluna: %s

en: This content is password protected. Please enter a password to view.
eu_ES: Eduki hau pasahitz bidez babestuta dago. Mesedez, sar ezazu pasahitza ikusteko.

en: Open menu
eu_ES: Ireki ezazu menua

en: &#8220;Reading&#8221; by Berthe Morisot
eu_ES: Berthe Morisot-en irakurketa

en: &#8220;Self portrait&#8221; by Berthe Morisot
eu_ES: Berthe Morisot-en autoerretratua

en: &#8220;Daffodils&#8221; by Berthe Morisot
eu_ES: Berthe Morisot-en Nartzisoak

en: &#8220;Roses Tremieres&#8221; by Berthe Morisot
eu_ES: Berthe Morisot-en Arrosa Tremiereak

[ctx: Post password form]
en: Enter
eu_ES: Sartu

[ctx: Theme starter content]
en: Check out the Support Forums
eu_ES: Ikus itzazu Euskarri Foroak

[ctx: Theme starter content]
en: Read the Theme Documentation
eu_ES: Irakur ezazu Itxuraren Dokumentazioa

[ctx: Theme starter content]
en: Need help?
eu_ES: Laguntza behar duzu?

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One also includes an overlap style for column blocks. With a Columns block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Choose the "Overlap" block style to try it out.
eu_ES: Twenty Twenty-One-k zutabe-blokeen gainjartze estiloa ere badu. Zutabe-blokea hautatuta, ireki ezazu "Estiloak" panela Editorearen albo-barran. Probatzeko, aukera ezazu "Gainjarri" bloke-estiloa.

[ctx: Theme starter content]
en: Overlap columns
eu_ES: Gainjarri-zutabeak

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One includes stylish borders for your content. With an Image block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Select the "Frame" block style to activate it.
eu_ES: Twenty Twenty-One-k ertz dotoreak ditu zure edukirako. Irudi-blokea hautatuta, ireki ezazu "Estiloak" panela Editorearen albo-barraren barruan. Bloke estiloa aktibatzeko, aukera ezazu "Markoa".

[ctx: Theme starter content]
en: Frame your images
eu_ES: Jar itazu zure irudiak markoan

[ctx: Theme starter content]
en: Block patterns are pre-designed groups of blocks. To add one, select the Add Block button [+] in the toolbar at the top of the editor. Switch to the Patterns tab underneath the search bar, and choose a pattern.
eu_ES: Bloke-ereduak, izan ere, aurrez diseinatutako bloke taldeak dira. Bat gehitzeko, hauta ezazu Gehitu Blokea botoia [+] editorearen gainaldean dagoen tresna barran. Zoaz bilaketa-barraren azpian dauden ereduak erlaitzera, eta aukera ezazu eredu bat.

[ctx: Theme starter content]
en: Add block patterns
eu_ES: Gehi itzazu bloke-ereduak

[ctx: Theme starter content]
en: Create your website with blocks
eu_ES: Sor ezazu zure webgunea blokeekin

en: Reading
eu_ES: Irakurtzen

en: Young Woman in Mauve
eu_ES: Emakume gazte bat Mauve-n

en: The Garden at Bougival
eu_ES: Lorategia Bougival-en

en: In the Bois de Boulogne
eu_ES: Bois de Boulognen

en: Villa with Orange Trees, Nice
eu_ES: Laranjondodun txaleta, Niza

en: Roses Tremieres
eu_ES: Arrosa Tremiereak

en: &#8220;Villa with Orange Trees, Nice&#8221; by Berthe Morisot
eu_ES: Laranjondodun txaleta, Niza; Berthe Morisot-en eskutik

en: Beautiful gardens painted by Berthe Morisot in the late 1800s
eu_ES: Berthe Morisot-ek 1800eko hamarkadaren amaieran margotutako lorategi ederrak

en: &#8220;The Garden at Bougival&#8221; by Berthe Morisot
eu_ES: Lorategia Bougival-en, Berthe Morisot-en eskutik

en: &#8220;Young Woman in Mauve&#8221; by Berthe Morisot
eu_ES: Emakume gazte bat Mauve-n, Berthe Morisot-en eskutik

en: &#8220;In the Bois de Boulogne&#8221; by Berthe Morisot
eu_ES: Bois de Boulognen, Berthe Morisot-en eskutik

en: Berthe Morisot<br>(French, 1841-1895)
eu_ES: Berthe Morisot<br>(Frantzia, 1841-1895)

en: Playing in the Sand
eu_ES: Hondarrean, jolasean

en: &#8220;Playing in the Sand&#8221; by Berthe Morisot
eu_ES: Hondarrean, jolasean, Berthe Morisot-en eskutik

note: translators: %s: parent post.
en: Published in %s
eu_ES: %s-(e)an argitaratua

en: Summary
eu_ES: Laburpena

en: Excerpt Settings
eu_ES: Ezarpenen laburpena

en: Thick
eu_ES: Lodia

en: On Archive Pages, posts show:
eu_ES: Artxibo orrialdetan, bidalketak erakusten dira:

note: translators: 1: Link to authors posts. 2: Author name.
en: View all of %2$s's posts.
eu_ES: Ikus itzazu %2$s-(r)en bidalketa guztiak.

note: translators: 1: Author name. translators: %s author name.
en: By %s
eu_ES: %s-(e)k

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
eu_ES: Bilatzen ari zaren hori ezin dugula aurkitu dirudi. Agian, bilaketak lagun diezazuke.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
eu_ES: Barkatu! baina ezer ez dator bat zure bilaketa-terminoekin. Mesedez, saia zaitez berriro, hitz-gako desberdinekin.

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
eu_ES: Zure lehen argitalpena argitaratzeko prest? <a href="%1$s">Has zaitez hemen</a>.

en: Previous post
eu_ES: Aurreko bidalketa

en: Next post
eu_ES: Hurrengo bidalketa

note: translators: %s: parent post link.
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
eu_ES: <span class="meta-nav">Hemen argitaratua</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: submit button]
en: Search
eu_ES: Bilaketa

en: Search&hellip;
eu_ES: Bilaketa&hellip;

note: translators: %d: the number of search results.
en: We found %d result for your search. | We found %d results for your search.
eu_ES[0]: Zure bilaketarako, %d emaitza aurkitu dugu.
eu_ES[1]: Zure bilaketarako, %d emaitza aurkitu ditugu.

note: translators: %s: search term.
en: Results for "%s"
eu_ES: "%s"-rentzat emaitzak

note: translators: %s: list of tags.
en: Tagged %s
eu_ES: %s etiketatu da

note: translators: %s: list of categories.
en: Categorized as %s
eu_ES: %s gisa sailkatuta

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Edit %s
eu_ES: %s Edita ezazu

note: translators: %s: Name of current post.
en: Continue reading %s
eu_ES: Jarrai ezazu %s irakurtzen

en: Dividers
eu_ES: Banatzaileak

en: Frame
eu_ES: Markoa

en: Borders
eu_ES: Mugak

en: Overlap
eu_ES: Gainjartzea

[ctx: Block pattern description]
en: A block with 3 columns that display contact information and social media links.
eu_ES: 3 zutabe dituen blokea, harremanetarako informazioa eta sare-sozialetako estekak erakusten dituena.

en: Contact information
eu_ES: Informaziorako kontaktua

[ctx: Block pattern description]
en: A list of projects with thumbnail images.
eu_ES: Koadro txikiak dituzten proiektuen zerrenda.

en: Portfolio list
eu_ES: Dokumentazio-zorroaren zerrenda

[ctx: Block pattern description]
en: An overlapping columns block with two images and a text description.
eu_ES: Bi irudiekin eta testuaren deskripzioarekin, gainjarritako zutabeen bloke bat.

en: Overlapping images and text
eu_ES: Irudi eta testuen gainjartzea

[ctx: Block pattern description]
en: A media & text block with a big image on the left and a smaller one with bordered frame on the right.
eu_ES: Media eta testu-blokea, ezkerraldean irudi handiarekin eta beste bat txikiagoa marko-ertzduna eskuinean.

en: Two images showcase
eu_ES: Bi irudien erakusleihoa

[ctx: Block pattern description]
en: Three images inside an overlapping columns block.
eu_ES: Hiru irudi, zutabe-gainjarri blokearen barruan.

en: Overlapping images
eu_ES: Irudi gainjarriak

[ctx: Block pattern description]
en: A Media & Text block with a big image on the left and a heading on the right. The heading is followed by a separator and a description paragraph.
eu_ES: Irudi handia ezkerrean eta izenburua eskuinean duen Media eta Testu blokea. Izenburuaren ondoren, bereizle bat eta deskripzio paragrafo bat daude.

en: Media and text article title
eu_ES: Media eta testu-artikuluaren izenburua

en: example@example.com
eu_ES: adibidea@adibidea.com

en: Let&#8217;s Connect.
eu_ES: Jar gaitezen kontaktuan.

[ctx: Block pattern description]
en: A huge text followed by social networks and email address links.
eu_ES: Testu izugarri bat, sare sozialen eta e-posta helbideen estekez jarraitua.

en: Links area
eu_ES: Esteka-gunea

en: A new portfolio default theme for WordPress
eu_ES: Dokumentu-zorro itxura lehenetsi berria WordPress-entzat

en: Large text
eu_ES: Testu handia

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
eu_ES: Tamaina osoa

note: translators: %s: publish date.
en: Published %s
eu_ES: Argitaratua %s

en: Page
eu_ES: Orrialdea

en: Close
eu_ES: Itxi

en: Menu
eu_ES: Menua

en: Primary menu
eu_ES: Menu nagusia

en: Skip to content
eu_ES: Zoaz edukira

en: Add widgets here to appear in your footer.
eu_ES: Gehi itzazu widgetak hona zure orri-oinean ager daitezen.

en: Footer
eu_ES: Orri-oina

en: Red to purple
eu_ES: Gorritik morera

en: Purple to red
eu_ES: Moretik gorrira

en: Yellow to red
eu_ES: Horitik gorrira

en: Red to yellow
eu_ES: Gorritik horira

en: Yellow to green
eu_ES: Horitik berdera

en: Green to yellow
eu_ES: Berdetik horira

en: Yellow to purple
eu_ES: Horitik morera

en: Purple to yellow
eu_ES: Moretik horira

en: White
eu_ES: Zuria

en: Yellow
eu_ES: Horia

en: Orange
eu_ES: Laranja

en: Red
eu_ES: Gorria

en: Purple
eu_ES: Morea

en: Blue
eu_ES: Urdina

en: Green
eu_ES: Berdea

en: Gray
eu_ES: Grisa

en: Dark gray
eu_ES: Gris iluna

en: Black
eu_ES: Beltza

en: Gigantic
eu_ES: Erraldoia

en: Huge
eu_ES: Izugarria

en: Extra large
eu_ES: Estra handia

en: Large
eu_ES: Handia

en: Normal
eu_ES: Normala

en: Small
eu_ES: Txikia

en: Extra small
eu_ES: Estra txikia

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
eu_ES: %s erabiliz egindakoa.

en: Secondary menu
eu_ES: Bigarren mailako menua

en: Comments are closed.
eu_ES: Iruzkin-atala itxita dago.

en: Newer comments
eu_ES: Iruzkin berriagoak

en: Older comments
eu_ES: Iruzkin zaharragoak

en: Full text
eu_ES: Testu osoa

en: Display Site Title & Tagline
eu_ES: Bistara ezazu Gunearen Izenburua eta Eslogana

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
eu_ES: Badirudi kokaleku honetan ez dagoela ezer. Badaezpada, saia zaitez bilaketa bat egiten

en: Nothing here
eu_ES: Hemen ez dago ezer

note: Author of the theme
en: the WordPress team
eu_ES: WordPress taldea
